اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing) اشاره بر بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها دارد. اینفلوئنسر (Influencer) فردی است که در بین عموم جامعه یا گروه خاصی از جامعه دارای شهرت و محبوبیت است. هنرمندان و ورزشکاران از جمله اینفلوئنسرهای عمومی هستند که تقریباً عموم جامعه آنها را می‌شناسند. کافیست این افراد، یک محصول یا برند را تبلیغ کنند. قطعاً آن محصول یا برند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

برخی اینفلوئنسرها نیز برای گروه خاصی از جامعه شناخته شده هستند. مانند بلاگر (Bloger) هایی که در حوزه‌های مشخصی فعالیت دارند. مثلاً یک بلاگر فعال در حوزه مد، فشن و لوازم آرایشی، طبعاً توسط تعداد زیادی از طرفدارانش دنبال می‌شود. حال اگر او یک نوع کرم را صفحه اینستاگرام خودش تبلیغ کند، بسیاری از فالوورهای او اقدام به خرید آن کرم خواهند کرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ در واقع استفاده از شهرت و محبوبیت اینفلوئنسرها در تبلیغ و معرفی یک برند و محصولاتش است.

  • گاهی این تبلیغات به‌صورت کاملاً مستقیم انجام می‌شود. مثل تبلیغ شامپو کلیر توسط رونالدو در سراسر جهان یا توسط علیرضا جهانبخش در رسانه‌های ایران.
  • گاهی هم این تبلیغ به‌صورت غیر مستقیم انجام می‌شود. مثلاً اینفلوئنسر برای تبلیغ یک باشگاه بدنسازی، از تمرین و ورزش خود در آن باشگاه به شکلی که لوگو و محیط آن به خوبی جلب توجه کند فیلم گرفته و آن را در صفحه اینستاگرام خودش منتشر می‌کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چقدر جواب می‌دهد؟

گاهی مبلغی که یک اینفلوئنسر دریافت می‌کند آن‌قدر گران است که ممکن است از خود بپرسید: آیا این سرمایه گذاری آن‌قدر که انتظار دارم جواب می‌دهد؟ نکته مهم در خصوص اینفلوئنسر مارکتینگ این است که بر خلاف اغلب روش‌های دیگر، بیشترین و پیچیده‌ترین قسمت از کار، قبل از انجام تبلیغ انجام می‌شود.

ما در واحد دیجیتال مارکتینگ آریانا:

  • ابتدا به خوبی کسب و کار و محصول شما را بررسی می‌کنیم.
  • سپس بازار هدف و مخاطبان واقعی شما را شناسایی می‌کنیم.
  • بعد از رسیدن به درک کاملی از شما و مخاطبانتان، اقدام به تهیه لیستی از اینفلوئنسرهای مورد نظر می‌کنیم. یعنی اینفلوئنسرهایی که بخش قابل توجهی از فالوورهایشان، بازار هدف شما باشند.
  • در نتیجه این بررسی به لیستی از ۳ الی ۱۰ اینفلوئنسر می‌رسیم.
  • در نهایت پس از مشورت با کارفرما و درنظر گرفتن بودجه بهترین موارد را انتخاب می‌نماییم.

 

کارشناسان ما سوابق این اینفلوئنسرها را ارزیابی خواهند کرد. برای مدتی عملکرد صفحه آنها را رصد می‌کنند. سپس یک یا چند گزینه شاخص را برای انجام اینفلوئنسر مارکتینگ انتخاب می‌کنند. نهایتاً آخرین مرحله این است که نوع محتوای تبلیغ چه باشد و چطور ارائه شود.

مشاوره و دریافت پروپزال

برای دریافت پروپزال یا مشاوره رایگان می توانید شماره همراه خود را در کادر مقابل وارد کنید و به زودی پروپزال برای شما ارسال خواهد شد. یا از هر یک از روش های ارتباطی با ما تماس بگیرید.