راه اندازی درگاه پرداخت بر روی سایت

درگاه پرداخت اینترنتی سرویس ارائه خدمات پرداخت آنلاین را برای یک سایت فراهم و به عنوان بخشی از فعالیت‌های تجارت الکترونیک می‌تواند به کسب و کار شما کند.

درگاه پرداخت اینترنتی (Internet Payment Gateway)، سرویس ارائه خدمات پرداخت آنلاین را برای یک سایت فراهم میکند.
در یک سوی درگاه، صاحب سایت است که درگاه به حساب بانکی او متصل است و مبالغ پرداخت شده به حساب او واریز می‌گردد و سوی دیگر درگاه، کاربرانی هستند که در ازای خرید محصولات یا خدمات سایت، مبلغی پرداخت می‌کنند.

درگاه پرداخت الکترونیکی به عنوان بخشی از فعالیت‌های تجارت الکترونیک می‌تواند به کسب و کار شما کمک نماید.
پس از راه اندازی درگاه امکان پرداخت آنلاین برای کاربران و مشتریان سایت شما فراهم می‌شود و دیگر نیاز به طی کردن روش سنتی برای پرداخت هزینه‌ها نیست.

انواع درگاه پرداخت بانکی در ایران

درگاه‌‌ها را می توان به ۳ دسته تقسیم نمود:

درگاه‌های پرداخت الکترونیکی با مجوز PSP:

شرکت های PSP که خدمات پرداختی را به مشتریان ارائه می کنند.این شرکت‌ها به صورت رسمی اجازه ارائه درگاه‌ اینترنتی را دارند. این شرکت‌ها معتبرترین ارائه کننده‌های درگاه پرداخت هستند و هر پرداخت اینترنتی که انجام می شود باید توسط درگاه یکی از آن ها انجام صورت گیرد.

دو دسته بعدی، زیر مجموعه شرکت‌های دسته اول هستند و بدون داشتن قرارداد با این شرکت‌ها نمی توانند پرداخت اینترنتی و آنلاین انجام دهند.

درگاه‌های پرداخت الکترونیکی واسط

یکی از مهم ترین ویژگی‌های درگاه‌های واسط این است که برای گرفتن درگاه از آنها نیاز به مجوز و مدارک کمتری نسبت به دو گروه دیگر است و می توانید بدون داشتن نماد اعتماد از آنها درگاه دریافت نمایید.

درگاه‌های پرداخت الکترونیکی بانکی

بانک‌ها برای ارائه درگاه به صورت پیمانکاری با یکی از شرکت‌های دسته اول که دارای مجوز رسمی PSP هستند قرارداد همکاری می بندند و آن‌ها به عنوان شرکت پیمانکار موارد مربوط به درگاه را انجام می دهند.
جهت دریافت درگاه بانکی داشتن نماد اعتماد الکترونیکی الزامی و پروسه اداری سخت‌تر است. همچنین شما از خدمات و پشتیبانی کمتری نسبت به درگاه‌های واسط بهره‌مند خواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی

حتی اگر تصمیم دارید از درگاه‌های پرداخت واسط برای پرداخت اینترنتی خود استفاده نکنید، به شما توصیه می‌کنیم نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت و بر روی سایت خود قرار دهید.
این نماد به مشتریان شما احساس امنیت بیشتری در خرید خود القا میکند.
جهت دریافت نماد الکترونیکی به سایت enamad مراجعه نمایید.

با ثبت نظر خود در انتهای صفحه و رنک دهی به این مقاله، ما را در بهبود عملکرد خود یاری رسانده و در صورت تمایل با به اشتراک گذاری این مقاله از ما حمایت نمایید.

به اشتراک بگذارید:
یادداشتی بنویسید