چگونه وب سایتی با کاربری آسان داشته باشیم؟

با استفاده از نویگیشن‌ها می‌توانید وب سایتی با کاربری آسان داشته باشید. کاربران باید بتوانند به‌راحتی آنچه می‌خواهند را در سایت شما بیابند.

کاربران باید بتوانند به‌راحتی آنچه می‌خواهند را در سایت شما بیابند. یکی از اصولی که در (ux) یا تجربه کاربری در سایت تأثیر مثبت می‌گذارد، دسترسی راحت کاربر به صفحات سایت است.
در طراحی وب سایت با استفاده از نویگیشن‌ها که به نوارهای کاربری نیز معروفند، می‌توانید وب سایتی با کاربری آسان داشته باشید.

استفاده از نویگیشن‌ها جهت کاربری آسان وب سایت

نویگیشن‌ها برای راحت کردن حرکت کاربران و هدایت آنها در سایت استفاده می‌شوند. به کاربران کمک می‌کنند که بتوانند از یک نقطه سایت به دیگر نقاط آن بروند.
نویگیشن‌ها در مکان‌های ثابتی قرار می‌گیرند و مدل‌های متفاوتی دارند از جمله:

منو اصلی

منو اصلی (Menu) نویگیشنی است که اصولا در بالای صفحه قرار می‌گیرد و به بازدیدکنندگان می‌گوید در هر قسمت سایت چه چیزی میابند.

زیر منو

با باز کردن منوها، زیر منوها (Submenu) نمایش داده می‌شوند. زیرمنوها به کاربران نشان می‌دهند که در هر قسمت چه می‌یابند. ساب منوها همانند طبقه‌بندی اجناس در یک فروشگاه واقعی عمل می‌کنند.

برد کرامب

برد کرامب (Breadcrumb) ساختاری در صفحات سایت است که به کاربر در پیدا کردن مکان فعلی خود در سایت و پیدا کردن صفحات دیگر کمک می‌کند.

کادر جستجو

ممکن است کاربران نتوانند به راحتی آنچه به دنبال آن هستند را در سایت شما بیابند. به همین دلیل استفاده از کادر جستجو می‌تواند ایده خوبی باشد. مخصوصاً اگر سایتتان دارای تعداد صفحات یا محصولات زیادی است.
کادر جستجو را در تمامی صفحات در یک مکان و ترجیحا در بالای صفحه قرار دهید.

لوگو

به این موضوع توجه داشته باشید، که کاربران هر سایتی را در وب بازدید می‌کنند، انتظار دارند که هر چیزی به نحوی خاص عمل کند.
هنگامی‌که یک سایت را بازدید می‌کنید و می‌خواهید به صفحه اصلی برگردید چه می‌کنید؟ بر روی لوگو (Logo) سایت کلیک می‌کنید.

این چیزی است که تقریباً بازدیدکنندگان انتظار دارند و تقریباً در اکثر وب سایت‌ها ثابت است. پس اطمینان حاصل کنید لوگو در تمامی صفحات وجود دارد و پس از کلیک بر روی آن کاربر را به صفحه اصلی باز می‌گرداند.

با رعایت همین نکات ساده قسمتی از راه را جهت تسهیل کاربری سایت خود طی کرده‌اید. در نوشته‌های بعدی به موارد دیگری که در آسان کردن کاربری سایت به شما کمک خواهد کرد میپردازییم.

با ثبت نظر خود در انتهای صفحه و رنک دهی به این مقاله، ما را در بهبود عملکرد خود یاری رسانده و در صورت تمایل با به اشتراک گذاری این مقاله از ما حمایت نمایید.

به اشتراک بگذارید:
یادداشتی بنویسید