اشتباهات رایجی در طراحی سایت که باعث از دست دادن کاربران می‌شود

اشتباهات رایجی در طراحی سایت که باعث از دست دادن کاربران می‌شود عدم رعایت مواردی چون: سرعت لود صفحات، ریسپانسیو بودن، دسترسی عموم کاربران، کیفیت محتواست.

حتماً این جمله که “شما فرصت کمی برای تأثیرگذاری بر روی مخاطبان خود دارید” را شنیده‌اید. این موضوع در دنیای آنلاین نیز صادق است.
در این نوشته به اشتباهات رایجی در طراحی وب سایت که باعث از دست دادن کاربران می‌شود، می‌پردازییم.

بالا بودن سرعت لود صفحات، ریسپانسیو بودن سایت، دسترسی عموم کاربران و باکیفیت بودن محتوا از مهم‌ترین عوامل جذب و نگهداری کاربران یک وب سایت است.
عدم رعایت این موارد که شما باید در زمان طراحی سایت و ورود اطلاعات رعایت نمایید، باعث از دست دادن کاربران شما خواهد شد.

سرعت لود صفحات سایت

کاربران اینترنت صبور نیستند و اگر لود صفحات سایت شما زمان زیادی ببرد از سایت خارج می‌شوند. سرعت پایین صفحات سایت بخصوص صفحه اصلی از اشتباهات رایج در طراحی سایت است که کاربران را آزار میدهد.

روش‌های افزایش سرعت صفحات وب سایت

  • انتخاب تکنولوژی‌های مناسب
  • استفاده از هاستینگ‌هایی با سرعت بالا
  • استفاده از تصاویر در کوچک‌ترین و کم حجم‌ترین سایز ممکن
  • استفاده از تامبنیل (Thumbnails) برای فایل‌های بزرگ یا تصاویر با رزولوشن بالا
  • ساده سازی طراحی وب سایت و کم کردن آیتم‌هایی که مرورگر نیازمند لود مجدد آنهاست

طراحی ریسپانسیو سایت

بسیاری از مردم برای جستجو و کار در اینترنت از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. اگر کار با سایت شما بر روی موبایل و یا دیوایس‌های دیگر آسان نباشد تعداد زیادی مشتری را از دست خواهید داد.
راحت‌ترین کار برای داشتن سایتی موبایل فرندلی این است که از همان ابتدا آن را به صورت ریپانسیو (Responsive Design) طراحی کنیم.

در طراحی ریسپانسیو به طور خودکار نوع صفحه نمایش مورد استفاده تشخیص داده می‌شود. و سایت را بر اساس دیوایس مورد استفاده قابل نمایش است.
با استفاده از آیکن‌های شناخته شده و ایجاد محتوای سازمان یافته به کاربرانی که از صفحه نمایش‌های کوچک استفاده می‌کنند، کمک کنید.

اگر می‌خواهید تست کنید که سایت شما برای تلفن همراه مناسب است یا نه از ابزار تست (Google’s Mobile-Friendly) استفاده نمایید.

دسترسی عموم کاربران

علاوه بر استفاده از دیوایس‌های متفاوت، کاربران شما ممکن است از سیستم عامل‌ها یا مرورگرهای مختلفی استفاده نمایند. مطمئن شوید سایت در همه آنها به خوبی و بدون مشکل نمایش داده می‌شود و مهم نیست با چه مرورگر، دیوایس یا سیستم عاملی از آنها بازدید می‌شود.

کیفیت محتوا

اطلاعات تماس را در دسترس کاربران قرار دهید. همچنین با توجه به در دسترس بودن GPS در اکثر دیوایس‌ها امکان مسیر‌یابی را برای کاربران فراهم نمایید.
در نهایت به خاطر داشته باشید وب سایت شما صرفاً برای فروش نیست و برای ارائه راه حل است.

در زمان تولید محتوا به کاربران خود فکر کنید. تصور کنید یک بازدیدکننده هستید. از خودتان سؤال کنید:

  • چرا اینجا هستم؟
  • می‌خواهم چه کاری انجام دهم؟
  • سعی دارم چه مشکلی را حل نمایم؟
  • و ببینید آیا به خواسته‌های خود دست میابید یا خیر.

هنگامی که سایت خود را طراحی می‌کنید مراقب این اشتباهات رایج که بسیاری از وب سایت‌ها را درگیر می‌کنند و کاربران را از سایت شما نا امید می‌‌نمایند باشید.

با ثبت نظر خود در انتهای صفحه و رنک دهی به این مقاله، ما را در بهبود عملکرد خود یاری رسانده و در صورت تمایل با به اشتراک گذاری این مقاله از ما حمایت نمایید.

به اشتراک بگذارید:
یادداشتی بنویسید